Yazılarım

PEMBE PATİKLİ OLMAK

Kadınlar hassastır,

Kadınlar anaç ve fedakârdır,

Kadın dediğin güzel ve bakımlı olmalıdır,

Evlenirken mutfakta becerikli, evi derleyip toparlayan bir erkek aranmaz mesela :)

Derkennn etraf hastalık hastası kadınlardan geçilmiyor…

Siz hiç elinde biralarla arkadaşlarıyla beraber bir evde toplanıp maç seyreden kadınlar gördünüz mü? Maç çıkışı döner bıçağıyla bağıran? Ya da bir arkadaşının görevi nedeniyle başka bir ile gönderirken “En büyük Nazan bizim Nazannn” diye bağırıp, arabalarla konvoy yapan? İşler yolunda gitmeyince eve gelip kocasını döven kadın gördünüz mü? Oysa onlar da erkeklerle aynı duygularla sahip dünyaya geliyorlar. Fakat daha ilk gün ayaklarına pembe patik giydirmek suretiyle “Hassas, narin ve duygusal ol bakalım!” diyoruz. Ne alakası var pembe patikle? Demeyin. Pembe romantik ve narin bir renktir. Aynı zamanda sakinleştirici etkisi vardır ve kesinlikle tesadüf değildir  o patiklerin rengi. Düşünülmüş, taşınılmış seçilmiştir. Ayağa giydirildiği anda kulağa şunlar fısıldanmıştır: “Sen bir gün kadın olacaksın. Kadın olmanın gerekleri vardır. Ömrünün sonuna kadar bunları yerine getirmekle yükümlüsün. Ne yaşarsa yaşa asla pembe patikli olduğunu unutma ve ona göre davran.

Diyelim aşık oldun aşkından Leyla gibi yanıp tutuşsan da ilk adımı asla sen atmamalısın çünkü çabuk elde edinilmiş basit bir kadın olursun. Unutma pembe patikliler nazlı olmalıdır.

Diyelim sevgilinden ayrıldın. Elin cebinde cool bir şekilde dolaşamazsın çünkü sen pembe patiklisin saatlerce ağlayıp, geçmişte yaşandığın anıları aklını getirip kendini yer bitirirsin.

Diyelim gece bebeğiniz ağlamaya başladı. Eşinle yataktasınız. Kim sakinleştirecek bebeği? Bak bakalım eşinin ayaklarına! Ne renk patikleri var MAVİ… Kural bu pembeler sakinleştirir. Bebek bile tanır patiklerinden seni :) pembe kokusunu alır almaz susar. Herkes görevini bilsin lütfen. Taa doğumhanede yapıldı bu iş bölümü bir isteğin olursa patiklere bak ona göre sızlan denilmiştir ufaklığa :)

Diyelim trafiktesin ve kaza yaptın. Hemen patiklere bakılır ve yapıştırılır laf en acımasızından “Kadın şoför abi fazla yanaşmayacaksın bunlara” sanki mavi patikliler doğuştan araba kullanarak dünyaya gelirmiş bir edayla doldururlar kaza tutanaklarını…

Diyelim eşinizle kavga ediyorsunuz. Kim “dır dır” edecek tabi ki pembeler… Aslında mavilerin umursamazlığı karşısında sergiledikleri psikolojik şiddettir “dı dır” pembelerin..

Diyelim ev işi yapıyorsunuz. Yorgunluktan bitmişsiniz. Mavi patiklinin dışarıda göğsünü kabartarak söylediği  “Ben kimseye karısını çalıştırıyor dedirtmem “ sözünü ev işi yapmak için kullandığı görülmemiştir.

Ne diyeyim zordur pembe patikli olmak önce pembe hayallerin kararır sonra kendini unutursun, zamanından önce yaşlanırsın sonra da sana hastalık hastası olmuş muamelesi yaparlar.

Bu arada size bir sır vereyim mi? Benim patiklerimin rengi MORRR :) :):)

SUNA ALBAYRAK

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>