KİŞİLİK TESTİ

Aşağıda verilen testi uygulayarak kendi kişisel özelliklerinizi belirlemeye çalışın ve kendi kişisel özelliklerinize göre önerilen tavsiyeleri değerlendirin.

Test Uygulaması: Farklı karakterlerin özelliklerini tespit etmede bir ölçü olarak bu bölümde bir test uygulaması yer almaktadır. Aşağıdaki testin her biri, dört şıktan oluşan 15 soru içermektedir. Seçeneklerde belirtilen özellikler size ne derecede uygunsa ona göre puan veriniz.

Puanlandırma: Her sorunun altında 4 şık yer almaktadır. Soruları cevaplarken size en uygun seçeneğe XX işareti, o seçenekten sonra size en uygun gelen ikinci seçeneğe ise X işareti koyunuz. Seçeneklerden sadece iki şıkka işaret koyun. Eğer sadece tek şıkka işaret koyacaksanız, o şıkka XX işareti koyunuz.

Test sonunda; XX işaretlileri 2, X işaretlileri 1 puan olarak değerlendiriniz. A,B,C ve D seçeneklerine verilen puanları toplayınız. Hangi seçenekteki puanlarınız ağırlıktaysa, baskın karakter özelliklerinizin o guruba girdiği anlaşılacaktır. Puanların yüksek olduğu ikinci grup karakter özellikleri de sizde bulunacağından, ikinci grup karakter özelliklerini de göz önünde bulundurmanız faydalı olacaktır.

KİŞİLİK TESTİ

Testin Değerlendirmesi

A şıkkındaki puanlarınız ağırlıklı ise siz güçlü kararlı yapıya sahip kırmızı karakterli bir kişisiniz.

B şıkkındaki puanlarınız çok ise siz popüler neşeli sarı karakteri ağır basan bir kişisiniz.

C şıkkındaki puanlarınız çok ise siz barışcıl sevecen yeşil karakterli bir kişisiniz.

D şıkkındaki puanlarınız çok ise tertipli düzenli yapıya sahip mavi karakterli bir kişisiniz.

Kaynak: http://megep.meb.gov.tr/mte_program_modul/modul_pdf/90KG00001.pdf

KİŞİLİK TESTİ” üzerine 3 düşünce

  1. D şıkkı bana daha ağırlıklı yani mavi karakterli, C şıkkı da bana 2. yakınlığı gösteriyo yani yeşil karakterli.
    A= 9 puan
    B= 7 puan
    C= 11 puan
    D= 14 puan

  2. Geri izleme: Öğrenmeyi Etkileyen Faktörler | Eğitimde Yeni Yaklaşımlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>